logo logo
Grote Hagen 92 3078 RC Rotterdam
T: 010 - 760 02 46 E: info@pit010.nl
Contact opnemen
06/04/2021

Vrijwilliger in het zonnetje: Prija

Vrijwilligers zijn onmisbaar! Baliemedewerkers, gastvrouwen en –heren, activiteitenbegeleiders, huisbezoekers: sámen maken we IJsselmonde elke dag een beetje prettiger. We zetten onze vrijwilligers dan ook graag in het zonnetje! Dit keer spreken we met Prija, die momenteel onze vrijwilligersmakelaar Annet ondersteunt!  

Vrijwilligerswerk in coronatijd  

De coronamaatregelen zorgen er al lange tijd voor dat de Huizen van de Wijk slechts beperkt open zijn: we kunnen daardoor een stuk minder vrijwilligers ontvangen. Toch zijn er nog voldoende vrijwilligersvacatures te vervullen, die helemaal coronaproof uit te voeren zijn. Sinds een aantal maanden is Prija bijvoorbeeld bij ons aan de slag, Prija: “Dat klopt, ik ben echt midden in coronatijd bij PIT 010 terecht gekomen en daar ben ik ontzettend blij mee!”  

Maar hoe kwam Prija in een gekke tijd als deze, bij ons terecht? “In maart vorig jaar reisde ik voor een maand naar één van mijn lievelingsplekken: India. Hoewel ik er nog steeds een prachtige reis van heb kunnen maken, liep het door corona allemaal behoorlijk anders. Een strenge lockdown en het reisverbod zorgden dat ik uiteindelijk 6 maanden in India bleef. Samen met een groepje anderen heb ik daar een project op gezet om andere mensen te kunnen helpen. Het leerde me hoe belangrijk het is om voldoening te halen uit wat je doet. Het helpen van mensen leverde me geen geld of salaris op, maar wel een fijn gevoel, voldoening en nieuwe energie. Ik nam me voor hier iets mee te doen als ik terug zou zijn in Nederland.”

‘Ik ben graag aan het werk, ik zit niet graag stil’  

Toen Prija terugkwam in Nederland, maakte zij meteen werk van haar nieuwe voornemens. “Al snel werd me ook hier duidelijk dat er veel beperkingen waren, maar ik focus me graag op het positieve, op wat wél kan. Ik ben iemand die graag bezig en aan het werk is, ik zit niet graag stil. Het geeft me een goed gevoel om op eigen initiatief, mezelf nuttig te maken voor een ander. Welzijn is belangrijk voor mij. Ik kwam via Zorgzaam010.nl allerlei vrijwilligersvacatures tegen en het welzijnsaspect bij PIT 010 sprak me direct aan.”  

‘Het is fijn om onder de mensen te zijn, vooral nu’  

Inmiddels loopt Prija al een aantal maanden bij ons rond en ondersteunt ze vrijwilligersmakelaar Annet bij veel van haar werkzaamheden: “En dat bevalt hartstikke goed! Annet geeft me de ruimte om veel verschillende dingen op te pakken en mee te denken. Het is erg fijn om in deze tijd toch ‘onder de mensen’ te zijn in een gezellig en warm team. Al is het natuurlijk een stuk rustiger in de Huizen van de Wijk dan dat het normaal gesproken is. Een praatje maken met collega’s en stagiaires, nieuwe vrijwilligers (digitaal) ontmoeten, Annet helpen bij haar administratieve taken… Ik zet me vrijwillig in voor mijn medemens en de beloning is groot.”  

‘Mijn ouders hebben ook altijd vrijwilligerswerk gedaan, en nog steeds’  

Hoewel Prija pas sinds kort bij ons vrijwilliger is, heeft zij altijd al vrijwilligerswerk gedaan. “Vrijwilligerswerk vind ik belangrijk, ik haal er voldoening, energie en inspiratie uit. Ik heb daar dan ook wel een heel goed voorbeeld voor: mijn ouders hebben naast hun werk altijd vol liefde vrijwilligerswerk gedaan. En dat doen ze nog steeds! Door de huidige situatie in de wereld besloot ik mijn comfortzone te vergroten, door ook ander soort vrijwilligerswerk te doen. Kleine dingen kunnen al een boel verschil voor iemand maken. Of het nu met een praatje is, door maatjes aan elkaar te koppelen of door een leuke, passende vrijwilligersbaan voor iemand te vinden. Een ander blij maken, maakt jezelf ook blij. Je geeft een beetje van jezelf en krijgt er zoveel voor terug.”  

Meer weten over vrijwilligerswerk?

Wil jij ook iets voor een ander betekenen en lijkt het je leuk om vrijwilligerswerk te doen? Neem een kijkje tussen de vrijwilligersvacatures op www.pit010.nl/vrijwilligerswerk. Je kunt voor meer informatie ook altijd contact opnemen met vrijwilligersmakelaar Annet, via a.visser@pit010.nl of 06 – 12 31 03 36.

Deze website maakt gebruik van cookies om website verkeer te analyseren. meer informatie

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close