logo logo
Grote Hagen 92 3078 RC Rotterdam
T: 010 - 760 02 46 E: info@pit010.nl
Contact opnemen
02/02/2021

Vrijwilliger in het zonnetje: Marelva

Vrijwilligers zijn onmisbaar! Baliemedewerkers, gastvrouwen en –heren, huisbezoekers, activiteitenbegeleiders: sámen maken we IJsselmonde elke dag een beetje prettiger. We zetten onze vrijwilligers dan ook graag in het zonnetje! Dit keer spreken we met Marelva, een bekend gezicht voor bezoekers van Huis van de Wijk Lombardijen.

‘Ik mis de gezelligheid en nieuwe contacten’

Door de coronamaatregelen zijn de Huizen van de Wijk slechts beperkt open en dus moeten we onze vrijwilligers helaas al een behoorlijke periode missen. Marelva is normaal gesproken een warme, gezellige gastvrouw van Huis van de Wijk Lombardijen. Marelva mist haar vrijwilligerswerk ook: “Ja, ik mis het enorm. Sowieso ben ik iemand die graag bezig is en sinds corona breng ik toch meer tijd thuis door. Maar ook de gezelligheid, een praatje maken met mensen, mis ik enorm. Het is wat het is zolang het nodig is, maar ik kan niet wachten tot alles weer normaal is.”

‘We moeten elkaar een beetje helpen’

We benoemen Marelva nu als gastvrouw, maar eigenlijk is ze zo’n beetje van alle markten thuis. “Samen met alle andere vrijwilligers probeerden we het huis netjes en een fijne plek te houden. Opruimen als dat nodig is, een praatje maken, koffie schenken. Maar ik ben bijvoorbeeld ook echt gek op koken, dus stiekem mis ik de avonden van ‘Lomba Kookt’ nog het meest. We kookten dan samen met jongerenwerkers en jongeren, voor een hele grote groep buurtbewoners, het was altijd een drukbezochte activiteit. Daar kon ik echt van genieten!” Sowieso is Marelva iemand die graag klaar staat voor een ander, ze helpt waar ze kan: “Ook als iemand het moeilijk vindt om de gemeente te bellen, doordat diegene de taal niet helemaal spreekt bijvoorbeeld, help ik degene graag op weg. Je moet elkaar een beetje helpen in deze maatschappij, volgens mij wordt de wereld daar alleen maar leuker van.”

‘Hopelijk kunnen we binnenkort weer van elkaars gezelschap genieten’

Corona beïnvloedt het leven van ons allemaal, dat is voor Marelva niet anders. “Ik ben iemand die vooral veel waarde hecht aan mijn familie, mijn kinderen en kleinkinderen zijn mijn alles. Ik kan mijn kinderen helpen door hun kinderen naar school te brengen of van school te halen, zodat zij kunnen werken. Gelukkig zie ik hen nog, dat is me veel waard. Maar verder heb ik soms weinig om handen, zie ik weinig mensen. Ik mis het om met elkaar te werken aan een prettige omgeving, ik mis het om gezien te worden, ik mis het om iets te kunnen doen. Dat maakt ook dat je extra dankbaar bent voor wat je hebt, of wat we voorheen hadden. Ik hoop dat we snel weer van elkaars gezelschap kunnen genieten, dat we mensen weer mogen ontvangen in het Huis van de Wijk.”

Meer weten over vrijwilligerswerk?

Wil jij ook iets voor een ander betekenen en lijkt het je leuk om vrijwilligerswerk te doen? Neem een kijkje tussen de vrijwilligersvacatures op www.pit010.nl/vrijwilligerswerk. Je kunt voor meer informatie ook altijd contact opnemen met vrijwilligersmakelaar Annet, via a.visser@pit010.nl of 06 – 12 31 03 36.

Februari 2021

Deze website maakt gebruik van cookies om website verkeer te analyseren. meer informatie

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close